HIGHTEX 2022’de Sergilenen Ürünlerimiz Büyük İlgi Gördü

HIGHTEX 2022 Fuarı’na katılım sağlayan Ender Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ender Hazar, fuarda sergiledikleri ürünlerin büyük ilgi gördüğünü ve olumlu dönüş aldıklarını söyledi.

Bünyesinde birçok şirket bulunan Ender Grup 1964 yılından itibaren yapı sektöründe yer alıyor. Ender Grup 1994 yılında “ENDERPEN” markası ile kısa sürede PVC sektörünün önde gelenleri arasına girdi. Şirket 2005 yılında “Ender Alüminyum” markasıyla Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde 56.000 m2’lik modern tesiste alüminyum üretmeye başladı. Bünyesinde birçok şirket bulunan Ender Grup ‘Ender Nonwoven’ markası altında son teknoloji cihazlarla kişisel bakım, hijyen, medikal sektörlerine spunlace nonwoven kumaş sağlıyor.

Ender Nonwoven Yönetim Kurulu Başkanı Ender Hazar; HIGHTEX 2022 Fuarı’nın beklentilerini karşıladığını ve yurt dışı ziyaretçileriyle tekrar bir araya geldikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Birçok firmanın lansmanını yapabilme imkânına kavuşmasının çok önemli olduğunu belirten Hazar, Ender Nonwoven firmasının da kendi ürünlerini fuar aracılığıyla tanıttığını söyledi. Hazar, “Fuar beklentimizi fazlasıyla karşıladı. Yurt dışından çok sayıda katılımcı ve ziyaretçi vardı. Fuar sonrası yapılan dönüşler şirketimiz açısından büyük önem arz ediyor.” dedi.

Firmanın faaliyet alanı hakkında bilgi veren Hazar, Ender firması olarak keçe üretimi yaptıklarını, polyester keçe üzerine çalıştıklarını belirtti. Hazar, “Baskı ve alt kaplama yapıyoruz. Fiyat performans açısından bakıldığı zaman rakiplerimizin bir adım önüne geçtik. Ürünlerimize yoğun bir talep ve ilgi var. Ayrıca fuar sonrası, gerçekleştirdiğimiz görüşmelerden olumlu dönüşler aldık. Ürünlerimizin kullanıcılara sağladığı faydalara gelince, insanlar artık daha çok modayı takip ediyor ve bu tür ürünler dekorasyon malzemesi olarak kullanılıyor. Bu yüzden insanlar perdeleri değiştiriyor, perdesini değiştirince halısını, halısını değiştirince de mobilyalarını değiştiriyor. Biz de sergilediğimiz ürünlerle bu açıdan gerek halı gerek dekorasyon sektöründe tercih sebebi oluyoruz. Fiyat performanslı ürünlerimiz olduğu için tercih ediliyoruz.’’ diye konuştu.