HIGHTEX 2022 KATILIMCILARI Hem Yatırım Yaptı, Hem Yeni Ürünlerini Tanıttı

Türkiye’de konusunda ilk ve tek fuar olma özelliğini taşıyan HIGHTEX 2022 Fuarı; dünyanın lider teknik tekstil ve nonwoven üreticilerini 5 gün boyunca İstanbul’da ağırladı. Nonwoven ürünlerin üretiminde kullanılan hammaddelerin ve son teknolojilerin sergilendiği fuara katılan firmalar; hem teknoloji yatırımı yaptı hem de yeni ürünlerini tanıttı.

Nonwoven kumaş üretiminde dünyanın en önemli tedarikçileri arasında yer alan Türkiye, özellikle pandeminin en yoğun olduğu dönemde, koruyucu ürünlerde rüştünü ispatlamıştı. Tüm dünyada koruyucu ürünlere talep artınca, Türkiye bu alandaki birikimini ve gücünü göstererek nonwoven kumaş tedarikinin merkezi haline gelmişti. Talepleri karşılayabilmek için kapasitelerini arttırmak isteyen nonwoven üreticileri, sektörün global oyuncuları ile bir araya gelmek, teknoloji yatırımı yapmak ve geliştirdikleri en yeni ürünlerini tanıtmak için HIGHTEX 2022 Fuarı’nı bekliyordu.

Pandemi nedeniyle verilen 3 yıllık aranın ardından müşterileriyle yüz yüze iletişimin tadını çıkaran firmalar, çok sayıda yeni iş birliğine imza attı. Stantları fuarın ilk gününden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan HIGHTEX 2022 katılımcıları, fuardan memnun ayrıldı.