Türkiye, Nonwoven Sektöründe Dünyadaki Pazarın Çok Önemli Bir Parçası

Uluslararası tekstil üreticileri, 14- 18 Haziran 2022 tarihlerinde eş zamanlı düzenlenen ITM ve HIGHTEX Fuarları vesilesiyle İstanbul’da buluştu. Nonwoven üretim hatları alanında lider firmalardan biri olan Dilo Group, komple hatlar ve spunbondlar için yüksek hızlı iğneleme tezgâhları alanındaki yeniliklerini fuarda müşterilere tanıttı.

DiloGroup, tek tedarikçiden kişi ya da firmalara özel üretim sistemleri sunuyor. Şirket fuarda portföyünü tanıtıp, elyaf açmadan bitmiş keçeye kadar olan en yeni ekipmanlar hakkında müşterilere bilgi verdi.

Dilo Systems Satış Direktörü Gunner Hammer, ITM ve HIGHTEX 2022 Fuarı’nın Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu için de önemli fuarlarından biri olduğu değerlendirmesinde bulundu. Hammer, “Nonwoven segmenti için komple hatlar sağlayan bir makine üreticisi olarak HIGHTEX 2022 Fuarı bize pandemi döneminden sonra müşterilerimizle tekrar bir araya gelme imkânı sundu.’’ dedi.

“Fuar Boyunca Müşterilerimize Gerçekten Çok Özel Ekipman ve Makineler Sunduk’’

Hammer, fuarın ağırlıklı olarak müşterilerle buluşup en son gelişmeleri sunmak ve yakın kişisel temas kurmak için bir fırsat sağladığını söyledi. Fuarda temel olarak, açma ve harmanlama alanında DiloTemafa serisinden tüm ekipmanlarını, taraklama alanında DiloSpinnbau’yu, çapraz bağlama alanında ise Dilomachines’i ziyaretçilerine tanıttıklarını ifade etti. Hammer; “Bahsedilen bazı yeni ürünler için müşterimizle de görüşmelerde bulunduk. Bu üniteler arasında özel açma ve harmanlama sistemleri ve özel kesme makineleri, bulunuyor. Fuar süresince müşterilerimize gerçekten çok özel ekipman ve makineler sunduk.’’ diye konuştu.

Dilo makineleri, 400’den fazla makine satış deneyimi ile sektördeki birçok alanda geniş bilgi birikimine sahip.  Ayrıca müşterilere amaçları doğrultusunda gereken en iyi çözümü sağlama avantajına da sahip olduklarını ifade eden Hammer; “Bizim açımızdan bu alanda rekabet edilebilecek çok firma var, ancak sadece nonwoven segmenti düşünüldüğünde Türkiye,dünyadaki pazarın çok önemli bir parçası. Kısaca söylemek gerekirse 2022 yılı bizim açımızdan oldukça iyi geçti. Çünkü zorlu geçen pandemi dönemi sonrasına iyi hazırlandık ve iyi projeler geliştirdik.” değerlendirmesinde bulundu.